تبلیغات
بانوی امروز در حریم حجاب و نماز


 
اوقات شرعی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
خودداری و پاکدامنی در دوران مجردی عامل سلامت روحی، جسمی و خوشبختی و موفقیت در تشکیل خانواده است.
در رابطه با بایدها و نبایدهای حضور زن در جامعه از دیدگاه قرآن، افزود: بیشتر آیات و روایات دینی بر این امر تأکید می‌کند که به زنان با دید ارزشی وانسانی نگریسته شود، نه دید حیوانی و ابزارگونه که تحقق این مهم مستلزم رعایت عفت ظاهر و باطن از جانب زن است، کما اینکه پوشش همراه با حفظ حریم و چارچوب‌های اخلاقی معنی پیدا می‌کند.
 
وی با اشاره به آیه 26 سوره نورکه می‌فرماید؛ زنان پلید برای مردان پلیدند و مردان پلید برای زنان پلید وزنان پاک برای مردان پاکند و مردان پاک برای زنان پاک»، تصریح کرد: تهذیب نفس و خودداری در زمان مجردی برای کسانی که زمینه ازدواج برایشان فراهم نیست موجب سلامتی جسم وروح و موفقیت در زندگی زناشویی می‌شود کمااینکه کسی که پاکدامن باشد قطعاً همسر او نیز پاکدامن خواهد بود.
 
 
خانه‌داری و تربیت فرزند عقب‎ماندگی نیست

 
فرزانه جایگاه خانه‌داری برای زنان را بسیار با ارزش تلقی کرد و افزود: خانه‌داری و تربیت فرزند نه تنها عقب‎ماندگی نیست؛ بلکه یک مقوله مهم و با ارزش است که هر زنی باید با برنامه‌ریزی صحیح و متعادل مدیریت خانواده را فرا بگیرد و چه بسا افرادی که مدیران موفقی در محیط‌های خارج از منزل و عرصه کار و فعالیت‌های اجتماع هستند و مدارج علمی بالایی را کسب کرده‌اند ولی والدین نمونه‌ای برای فرزندان خود نیستند و در زندگی شخصی خود با چالش‌هایی روبه‌رو هستند.
 
این کارشناس مذهبی، تقوا و اخلاق را طبق فرمایشات نبی مکرم اسلام(ص) از مهم‌ترین معیارهای ازدواج اسلامی برشمرد و افزود: جوان متدین مانند زمینی است که مستعد کشت انواع بذرهاست؛ لذا سخت‌گیری‌های بی‌مورد در امر ازدواج که مبنای اسلامی هم ندارند مانند مهریه‌ها و مخارج سنگین جشن‌های عروسی ضامن خوشبختی نبوده و صرفاً موجب ایجاد موانعی برای ازدواج جوانان خواهند شد.
 
فرزانه در پایان دررابطه با مؤلفه‌های خانواده قرآنی خاطرنشان کرد: تربیت اسلامی فرزندان باید متناسب با سن آنها صورت بگیرد و چه بهتر است که آموزش مبانی اسلامی از زمان کودکی آغاز شود و با تشویق فرزندان به شرکت در محافل قرآنی، مساجد، هیات مذهبی و نمازهای جماعت این مهم را تسهیل کرده و زمینه ایجاد خانواده قرآنی را فراهم می‌کند.

[ جمعه 15 شهریور 1392 ] [ 09:13 ق.ظ ] [ a p ]
درباره وبلاگ

حجاب و نماز دو گوهر گرانبها در وجود تمامی انسان هاست که حجاب را زینت زن و نماز نشان دهنده ایمان او معرفی می کنند و این دو در کنار هم سبب رضایت خداوند سبحان و موجب سعادت انسان هاست.
به همین سبب خداوند متعال و پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و تمامی معصومین بزرگوارمان ، به انجام این دو فریضه بسیار امر فرموده اند و این وبلاگ بدین دلیل بانوی امروز نام گرفته است که، بانوی امروز در حریم حجاب و نماز، از هر نوع گزندی در امان خواهد بود....
بیمه ایران شهرکرد
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب