تبلیغات
بانوی امروز در حریم حجاب و نماز


 
اوقات شرعی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

پیامبرگرامی اسلام در نهایت احسان و بردباری، نماز را برای كودك، شیرین و خواستنی می كرد، چنان كه لیث بن سعد می گوید: «روزی پیامبر نماز جماعت می خواند و جمعی به او اقتدا كرده بودند. حسین علیه السلام كه كودكی بیش نبود، آن جا نشسته بود. هنگامی كه رسول خدا به سجده رفت، آمد و بر پشت پیامبر سوار شد. آن گاه پاهای خود را حركت داد و گفت: «حَلْ.. حَلْ» (شتر را با تكرار این واژه می رانند). هنگامی كه رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم می خواست سر از سجده بردارد، حسین را می گرفت، آرام بر زمین می گذاشت و بلند می شد و چون به سجده بعدی می رفت، باز حسین همان كار را انجام می داد. تا پایان نماز این كار تكرار شد.
مردی یهودی چون این صحنه را دید، به عنوان اعتراض نزد رسول خدا آمد و گفت: ای محمد! شما با كودكان رفتاری می كنید كه ما این گونه رفتار نمی كنیم. پیامبر فرمود: اگر شما هم به خدا و رسول او ایمان داشته باشید، به كودكان خود مهربانی می ورزید و با مهر و نوازش با آنان رفتار می كنید. یهودی تحت تأثیر این پرورش اسلامی و بلندنظری پیامبر، شیفته اسلام شد و همان دم مسلمان گردید».


طبقه بندی: حدیث بندگی، عطر نماز،
[ جمعه 3 بهمن 1393 ] [ 08:03 ق.ظ ] [ a p ]
درباره وبلاگ

حجاب و نماز دو گوهر گرانبها در وجود تمامی انسان هاست که حجاب را زینت زن و نماز نشان دهنده ایمان او معرفی می کنند و این دو در کنار هم سبب رضایت خداوند سبحان و موجب سعادت انسان هاست.
به همین سبب خداوند متعال و پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و تمامی معصومین بزرگوارمان ، به انجام این دو فریضه بسیار امر فرموده اند و این وبلاگ بدین دلیل بانوی امروز نام گرفته است که، بانوی امروز در حریم حجاب و نماز، از هر نوع گزندی در امان خواهد بود....
بیمه ایران شهرکرد
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب