تبلیغات
بانوی امروز در حریم حجاب و نماز


 
اوقات شرعی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

در اینجا صرف نظر از عوامل دیگر در مورد سن مناسب بحث می شود که همان آغاز دوره جوانی است.”سن جوانی سنی است که برای تشکیل خانواده بسیار مناسب است و متاسفانه تقلید کورکورانه از فرهنگ غربی از دوران گذشته بعضا این عادت غلط را در میان خانواده های ایرانی به وجود آورده است که فکر می کنند باید این سن ازدواج به تاخییر بیفتد و دیر هنگام ازدواج کنند،در حالی که در اسلام اینطور نیست.در اسلام سن ازدواج هر چه به دوران آغاز جوانی نزدیک تر باشد مطلوبتر است.”

برای آنان هم که بیشتر به دانشمندان غربی اطمینان میکنند باید گفت که ویلیام جیمز دورانت فلسفه‌دان، تاریخ‌نگار و نویسنده بزرگ آمریکایی است می نویسد اگر ازدواج در سالهای طبیعی انجام شود، بیماریهای روانی و انحرافات ج ن س ی که زندگی معاصر را لکهدار کرده است، به نصف کاهش خواهد یافت.

و اما مزایای ازدواج در آغاز جوانی از منظر اسلام را می توانید در ادامه مطلب بخوانید...

پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم فرمودند:هر که ازدواج کند نصف دینش را بازیافته و درباره سن پایین تر فرمودند:هر کس در ابتدای سنین جوانی ازدواج کند،شیطان فریاد میکشد،هیهات!هیهات!دو سوم دین خود را از شر من حفظ کرد/با ارزیابی این دو حدیث مشخص میشود هر چه سن ازدواج به دوران بلوغ نزدیک تر باشد دین فرد بهتر حفظ خواهد شد؟

آیا می خواهید به نیمی از سعادت دست پیدا کنید؟

پیامبر اکرم صل الله علیه و آله فرمودند هر کس ازدواج کند نیمی از سعادت به او رسیده است.

آیا می خواهید در اخلاق، ارزاق و جوانمردیتان تاثیرات نیکو اعمال شود؟

پیامبر اکرم صل الله علیه و آله وسلم فرمودند:مردان مجرد را زن دهید تا خدا اخلاقشان را نیکو،ارزاقشان را وسیع و جوانمردی شان را زیاد فرماید.در حقیقت اگر پدر و مادر نگران رفتار نامناسب فرزندانشان هستند باید نسبت به ازدواج آنها تلاش کنندواقعیت دیگر این است که سطح مادی زندگی جوانی که ازدواج می کند رشد چشمگیری خواهد یافت.

آیا میخواهید در جلوگیری از مفاسد اجتماعی نقش داشته باشید و خود نیز دچار آفت نشوید؟

پیامبر اکرم صل الله علیه و آله وسلم فرمودند:بدترین شما افراد ازدواج نکرده هستند و باز فرمودند:جوان ها! هر کدام قدرت دارید،زن بگیرید تا چشمتان کمتر به دنبال زن ها بدود و دامنتان پاک تر بماند. این روایات نشانه فراهعم بودن زمینه فساد در افرا مجرد است.

آیا میخواهید خدا برایتان پارتی بازی دربیاورد؟!

امام صادق علیه السلام فرمودند:دو رکعت نماز متأهل برتر از هفتاد رکعت نماز مجرد است. این روایت نشانگر ارزش یافتن عمل در پیشگاه خداوند از طریق زدواج می باشد و محرومیت اختیاری از ازدواج به معنای محرومیت از تقرب به خداست.

آیا میخواهید به خدا اطمینان و به حرف او عمل کنید؟

خداوند در سوره نور و در آیه ۳۲ فرموده اند”و مردان و زنان بی همسر را همسر دهید،و همچنین غلامان و کنیزانی را که صلاحیت ازدواج دارند، و اگر نیازمند و فقیر باشند خدا به کرم و لطف خود توانگرشان خواهد ساخت. خدا رحمتش وسیع و نامتناهی و به احوال بندگان آگاه است.”

آیا می خواهید از این همه مزیت برخوردا شوید؟ پس:

قال رسول الله صل الله علیه و آله: النکاح سنتی فمن رغب عن سنتی فلیس منی


طبقه بندی: ازدواج ایرانی،
[ جمعه 19 اردیبهشت 1393 ] [ 02:52 ب.ظ ] [ a p ]
درباره وبلاگ

حجاب و نماز دو گوهر گرانبها در وجود تمامی انسان هاست که حجاب را زینت زن و نماز نشان دهنده ایمان او معرفی می کنند و این دو در کنار هم سبب رضایت خداوند سبحان و موجب سعادت انسان هاست.
به همین سبب خداوند متعال و پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و تمامی معصومین بزرگوارمان ، به انجام این دو فریضه بسیار امر فرموده اند و این وبلاگ بدین دلیل بانوی امروز نام گرفته است که، بانوی امروز در حریم حجاب و نماز، از هر نوع گزندی در امان خواهد بود....
بیمه ایران شهرکرد
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب