تبلیغات
بانوی امروز در حریم حجاب و نماز


 
اوقات شرعی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

قرآن کریم پر است از درسها و نکات پر اهمیت در تمام زمینه ها؛ در مورد روابط بین همسران و خانواده ها هم نکات زیادی وجود دارد که موجب تقویت نظام خانواده و ایجاد صفا و صمیمیت و محبت بین همسران میشه در آیه 37 سوره ابراهیم هست که حضرت ابراهیم(ع) وقتی همسر و فرزندش را در آن بیابان بی آب و علف حجاز قرار داد اینگونه دعا کرد:

«رَّبَّنَا إِنِّی أَسْكَنتُ مِن ذُرِّیَّتِی بِوَادٍ غَیْرِ ذِی زَرْعٍ عِندَ بَیْتِكَ الْمُحَرَّمِ رَبَّنَا لِیُقِیمُواْ الصَّلاَةَ فَاجْعَلْ أَفْئِدَةً مِّنَ النَّاسِ تَهْوِی إِلَیْهِمْ وَارْزُقْهُم مِّنَ الثَّمَرَاتِ لَعَلَّهُمْ یَشْكُرُونَ»

ترجمه: پروردگارا من بعضی از فرزندانم را در سرزمین بی آب و علفی در كنار خانه ‏ای كه حرم تو است ساكن ساختم تا نماز را بر پای دارند، تو قلب های گروهی از مردم را متوجه آنها ساز و از ثمرات به آنها روزی ده شاید آنان شكر تو را بجای آورند.

با توجه به غربت هاجر و اسماعیل، دوری آنان از حضرت ابراهیم و شرایط جغرافیایی منطقه این دعا عاملی بسیار موثر در آرامش آنان بوده است.
دعا به همسر و خانواده در حضور آنان علاوه بر اینکه موجب جلب رحمت خدا هست باعث میشه تا همسران به محبت یکدیگر آگاهی پیدا کنند و بسیاری از مشکلات زندگی را به جان بخرند.
لذا یکی از مهارت هایی که نسبت به ایجاد محبت بین همسران از قرآن کریم بدست می آید همین دعا کردن برای یکدیگر در حضور همدیگر است. وقتی خانمی ببیند شوهرش برای او دست به دعا برداشته و دعا می کند، حالت وجد و شعف و رضایت پیدا می کند و شوهر نیز از مشاهده دعای همسرش نیز پی به عشق و محبت او می برد.


طبقه بندی: ازدواج ایرانی،
[ چهارشنبه 8 مرداد 1393 ] [ 08:06 ب.ظ ] [ a p ]
درباره وبلاگ

حجاب و نماز دو گوهر گرانبها در وجود تمامی انسان هاست که حجاب را زینت زن و نماز نشان دهنده ایمان او معرفی می کنند و این دو در کنار هم سبب رضایت خداوند سبحان و موجب سعادت انسان هاست.
به همین سبب خداوند متعال و پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و تمامی معصومین بزرگوارمان ، به انجام این دو فریضه بسیار امر فرموده اند و این وبلاگ بدین دلیل بانوی امروز نام گرفته است که، بانوی امروز در حریم حجاب و نماز، از هر نوع گزندی در امان خواهد بود....
بیمه ایران شهرکرد
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب