تبلیغات
بانوی امروز در حریم حجاب و نماز


 
اوقات شرعی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
دعا كردن آثار فراوانى براى انسان دارد; آثار روانى، اجتماعى، تربیتى، معنوى، تقویت اراده، برطرف كردن ناراحتى ها، روشن شدن چراغ امید در دل انسان، آرامش دل، شادى و فرح باطنى، رضا و تسلیم در برابر خداوند، عبادت و خضوع در پیش گاه الهى، تقرب به خدا به وسیله دعا، آگاهى و بیدارى دل و اندیشه و... از جمله آثار دعا كردن است.

خداوند متعال، مى فرماید: (وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِى عَنِّى فَإِنِّى قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِى وَلْیُؤْمِنُواْ بِى لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُون)
و هنگامى كه بندگان من از تو درباره من سؤالى كنند (بگو) من نزدیكم! دعاى دعا كننده را به هنگامى كه مرا مى خواند پاسخ مى گویم، پس آنها باید دعوت مرا بپذیرند و به من ایمان بیاورند تا راه یابند (و به مقصد برسند).

 امام صادق(علیه السلام) مى فرماید: نزد خداوند مقاماتى است كه بدون دعا كسى به آن نمى رسد.

حال دعاها و نیایش هاى به زبان قرآن بسیار است كه نمونه هایى از ابتداى آنها با آدرس آیه هاى آن می توانید در ادامه مطلب مطالعه نمایید.
(ربّنا ءاتنا فى الدنیا حسنة و...)[1]، (ربّنا أَفرغ علینا صبراً و...)[2]، (ربّنا لا تزغ قلوبنا بعد إذ هدیتنا...)[3]، (ربّنا اغفر لنا ذنوبنا وإسرافنا فى أمرنا...)[4]، (ربّنا ظلمنا أنفسنا و إن لم تغفر لنا و...)[5]، (رَبَّنا اغْفر لى ولو لدىّ و...)[6]، (ربّنا اغفر لنا ولإخوننا الذین سبقونا بالایمن و...)[7]، (ربّ زدنى علماً)[8] در آیه 286 بقره مى خوانیم:
    پروردگارا! اگر ما فراموش یا خطا كردیم، ما را مؤاخذه مكن. پروردگارا! تكلیف سنگینى بر ما قرار مده; آن چنان كه ]به خاطر گناه و طغیان[ بر كسانى كه پیش از ما بودند، قرار دادى. پروردگارا! آنچه طاقت تحمّل آن را نداریم بر ما مقرّر مدار و آثار گناه را از ما بشوى. ما را ببخش و در رحمت خود قرار ده. تو مولا و سرپرست مایى. پس ما را بر جمعیّت كافران پیروز گردان.[9]
[1]. بقره، آیه201.
[2]. همان، آیه250.
[3]. آل عمران، آیه8.
[4]. همان، آیه 147.
[5]. اعراف، آیه23.
[6]. ابراهیم، آیه41.
[7]. حشر، آیه10.
[8]. طه، آیه114 و ر.ك: طه، آیه25 ـ 28; مؤمنون، آیه97 ـ 98; نمل، آیه9 و 63; آل عمران، آیه38 و فرقان، آیه74.
[9]. جهت اطلاع بیشتر ر.ك: حسین واثقى، دعاهاى قرآن.


طبقه بندی: حدیث بندگی، عطر نماز،
[ یکشنبه 2 فروردین 1394 ] [ 07:31 ب.ظ ] [ a p ]
درباره وبلاگ

حجاب و نماز دو گوهر گرانبها در وجود تمامی انسان هاست که حجاب را زینت زن و نماز نشان دهنده ایمان او معرفی می کنند و این دو در کنار هم سبب رضایت خداوند سبحان و موجب سعادت انسان هاست.
به همین سبب خداوند متعال و پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و تمامی معصومین بزرگوارمان ، به انجام این دو فریضه بسیار امر فرموده اند و این وبلاگ بدین دلیل بانوی امروز نام گرفته است که، بانوی امروز در حریم حجاب و نماز، از هر نوع گزندی در امان خواهد بود....
بیمه ایران شهرکرد
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب